• Русский
  • Українська

Яку воду пити, щоб здоровим бути?

Після турніру — на моршинський курорт

 

Привіт, друзі!
Моя подорож містечками України триває. З Хотина, де відбувався лицарський турнір, я вирушив на північ і опинився в Моршині – це місто-курорт на Львівщині.

 
Ропа, боровина і «Моршинська»
Пам’ятаєте, минулого року я розповідав вам про мінеральну воду «Нафтуся»? Так от, до Моршина теж приїздять, щоб попити цілющої або, як кажуть західні українці, помічної води.

 
Тут є джерела доброї до пиття води, а також соляно-гіркі джерела з ропою. Ропа — це така вода, у якій дуже багато солі, тому пити її не можна. Для вживання її розводять звичайною чистою водою — і тоді виходить лікувальний розчин.

 
Незвичайні властивості цієї води люди помітили ще п’ятсот років тому. Вона не має такого специфічного смаку та запаху, як «Нафтуся», але теж добре допомагає для при захворюванні шлунка, печінки та нирок.

 

А наприкінці дев’ятнадцятого століття у Моршині виявили ще одне джерело з унікальною водою, найбільш придатною до щоденного пиття. Це і є та сама «Моршинська»,яку нині продають у пляшках в магазинах.

 
А ще тоді ж поблизу Моршина знайшли лікувальну торф’яну грязь — боровину. Нею намазуються й застосовують для грязьових ванн.

 
Галицький Карлсбад
Та лікуються у Моршині не тільки водою, а ще й… повітрям. Так-так, адже Моршинська долина, розташована на східному схилі Карпатського хребта, належить до території Карпатського заповідника.

 
Моршин оточений зеленими лісами, а в самому місті немає навіть автозаправки, тому й повітря тут особливо чисте. Цей курорт настільки популярний, що його навіть називали галицьким Карлсбадом.

 

Моршинський курорт називають галицьким Карлсбадом. Галіція — назва західноукраїнських і польських земель кінця вісімнадцятого — початку дев’ятнадцятого століття. Карлсбад — стара назва чеського курорту Карлові Вари.

 

Центральна скульптура Моршина. За камінною аркою височить пам’ятник Спасителю.

 
Нарешті, «Мармуровий палац»
Для відпочивальників у Моршині побудовано санаторії, найвідоміший з яких — «Мармуровий палац». Він розташований у парку, а головна алея напроти входу прикрашена фігурами в класичному стилі, квітниками та фонтанами.

 

«Мармуровий палац» у Моршині на Галичині. Для його оздоблення використали одинадцять видів мармуру.

 
Узагалі Моршин — затишне чепурне містечко. Його мешканці надзвичайно полюбляють квіти, тому в кожному дворі красуються трояндові шпалери.

 

Ось такі на вигляд трояндові шпалери (дротяна сітка або жердини, навколо яких в’ються рослини).

 
Де не будуть хворіти
До речі, у Біблії теж згадується одне місто, де всі люди зможуть отримати оздоровлення. Написано, що у цьому місті тече чиста, світла, як кришталь, річка води життя. А по обидва боки річки — дерево життя, яке плодоносить дванадцять разів на рік. Листя дерева служать для зцілення народів. Називається це місто Новий Єрусалим.

 
Я дуже хотів би потрапити до цього міста. А ви, друзі?

 

Де ви подорожували влітку? Напишіть мені.

 
До зустрічі. Ваш Жоржик

 

Біля фонтану на алеї перед «Мармуровим палацом» люди, які тут відпочивають, призначають одне одному зустрічі.

Навіть спекотного дня біля фонтану свіжо. Але поряд чергує охоронник. Він попереджає, що купатися тут не можна: це ж не басейн!

 

На території «Мармурового палацу» багато гіпсових скульптур, виконаних у античному стилі й прикрашених квітниками.

 

Моршинці так люблять квіти, що навіть ліхтарні стовпи прикрашають вазонами.

 

Березові «віртуози» розважають відвідувачів кафе.