• Русский
  • Українська

Валенсія - історія, мистецтво і апельсини

Привіт! Я побував там, де за будь-якої пори року тепла погода, у сонячній Валенсії, третьому за величиною місті Іспанії.

 

Досліджуємо

Валенсія сподобається усім: любителі старовини та архітектури блукатимуть вузькими вуличками й роздивлятимуться храми, готичні будівлі та вежі; відпочивальники вирушать на пляж Середземного моря й ласуватимуть морепродуктами, а допитливі дослідники поспішать до Міста мистецтв та наук.

 

Фруктова ряснота

Перше, що мені впало в очі, так це апельсинові та мандаринові дерева. Вони там повсюди! Фрукти падають і лежать на землі, але ніхто їх не збирає і не їсть. Це тому, що вони кислі та гіркі. Зате в магазинах апельсини й мандарини дуже соковиті, солодкі й коштують дешево. З Іспанії їх везуть на продаж до інших країн.

 

Чаша Ісуса?

Ще одна прикметна риса міста — величезний сад на місці колишнього русла річки Турія. Річ у тім, що раніше річка протікала через місто, та через великий розлив її вирішили пустити по новому руслу, що огинає Валенсію. Тепер, гуляючи кільцем висохлого річища, ви потрапляєте на алеї, обладнані для спорту, і в чудові парки з екзотичними рослинами, де добре відпочивати.

А ще...

На майдані Святої Діви вас зустріне красивий фонтан, за ним — величний Кафедральний собор. У ньому зберігається чаша Грааля. За легендою, з неї пили Ісус та дванадцять учнів на Таємній вечері.

 

Місто мистецтв

Мені найбільше сподобалося величезне Місто мистецтв та науки. У ньому розміщено оперний театр, кінотеатр-планетарій, довгу оранжерею, музей науки та океанографічний парк — океанаріум. Там можна затриматися на весь день. Усе таке незвичайне, неначе з... майбутнього!  

 

Ось така різноманітна та гарна Валенсія!

До нових подорожей!

Жоржик.

 

Планетарій побудований у формі ока, повіка якого може підніматися й опускатися.

 

Місто мистецтв та наук — архітектурне диво, побудовано в старому руслі річки Турія.

 

У музеї науки й техніки школярам дозволяють торкатися й користуватися будь-якими експонатами.

 

Вхід у Кафедральний собор на площі Святої Діви.

 

Богослужіння в Кафедральному соборі.

 

Фонтан Ріо Турія оточений скульптурами семи дівчат, що символізує сім каналів річки Турія.

 

У Кафедральному соборі Валенсії зберігається чаша Грааля. Люди вірять, що це чаша, якою користувався Ісус на Таємній вечері.