• Русский
  • Українська

Тринідад, коко-таксі та сік з цукрової тростини

 

Hola amigos! Привіт, друзі! Так вітаються на сонячній Кубі, де я нещодавно побував.

 
Острів свободи

Цей острів розташований поблизу Центральної Америки, у північній частині Карибського моря. Відкрив Кубу Христофор Колумб, та згодом її захопили іспанці. Чотири століття вона була колонією Іспанії, довго боролася за свою незалежність. Не даремно Кубу називають ще Островом свободи!

 
Гавана

Першою мене зустріла тепла столиця Гавана. Вона розташована на березі Мексиканської затоки. Її архітектура колоніальних часів захоплює дух! На жаль, багато будівель не реставрують і вони втрачають свою красу.

 
На бульварі Пасео-дель-Прадо я побачив художників, що продають свої картини, помилувався виступом учнів дитячої танцювальної школи. Ще місто здивувало мене великою кількістю ретро-автомобілів, особливо кабріолетів. Чудово доглянуті, вони катали туристів вулицями Гавани. Місцевим жителям доступніші послуги веловізків та коко-таксі.

 
Одна з пам’яток міста — фортеця Трьох королів, названа на честь біблійних волхвів. Її збудували 1630 року на вході до гаванської бухти для захисту торгових суден від піратів. 1845 року на допомогу мореплавцям у фортеці спорудили маяк заввишки 25 метрів.

 
Касабланка

Гаванський тунель привів мене до Касабланки — передмістя столиці. Тут на пагорбі встановлено мармурову статую Ісуса Христа заввишки 20 метрів (як семиповерховий будинок!). Цю статую урочисто відкрили 25 грудня 1958 року. Вона зображує Христа, Який дивиться на Гавану, притискаючи ліву руку до серця, правою ж благословляє столицю.

 
Тринідад

Гаванці привітні та щирі, та ще більш гостинними вважаються мешканці Тринідада. Місто відоме долиною цукрових заводів, де щодня ходить дерев’яний туристичний потяг. Катаючись на ньому, я насолодився видами долини та тростинними полями. На одній зупинці нам запропонували скуштувати свіжовичавленого соку з цукрової тростини та піднятися на дзвіницю, яка раніше сповіщала про початок і кінець робочого дня на полях. Зараз видобуток соку автоматизовано, а від більшості заводів залишилися лише руїни.

 
Літо, місяць-човник…

Я побував і на пляжі. Походив по гарячому білому піску, викупався в лазуровому морі… Місцеві жителі попередили, що з вечірньою прохолодою тут з’являються небезпечні комарі. Я вирішив не засиджуватися допізна.

 
На острові Куба вічне літо: в середньому 330 сонячних днів на рік! Зимового часу темніє дуже рано (сонце сідає о шостій вечора). До речі, місяць у цій частині неба схожий на човник.

 

Сонячна Куба тепла і привітна, але хочеться нових подорожей. Chao amigos! Бувайте, друзі!
Ваш Жоржик.

 

Банановий ліс у передмісті Тринідаду.

 

Коко-таксі — мотоцикл з жовтою кабіною.

 

Давильний прес соку з цукрової тростини.

 

На пляжі Карибського моря можна купити свіжовичавлений сік з ананасу й банана.

 

Банани дозрівають на Кубі постійно.

 

Більша частина населення Куби — християни.

 

Статую Ісусу Христа можна побачити з різних куточків міста.

 

Білий піщаний пляж у передмісті Тринідада.

 

На екскурсію на старому паровозі.

 

Мощені бруківкою вулиці.

 

 

 

 

Hola amigos! Привіт, друзі! Так вітаються на сонячній Кубі, де я нещодавно побував.