• Русский
  • Українська

Срібна зірка і місто Різдва

Усім привіт.

 
Це я, Жоржик, із Віфлеєма.

 
Віфлеєм за стіною

У Віфлеєм із Єрусалима я добираюся на таксі. Від центру столиці Ізраїлю до Віфлеєма зовсім близько, хвилин двадцять їзди. Місто, де народився Ісус, відокремлене від Ізраїлю величезною стіною заввишки десять метрів і перебуває на території Палестинської автономії.

 
Потрапити у Віфлеєм можна тільки через конт­рольно-пропускний пункт. Нашу машину не перевіряють, і за декілька хвилин ми зупиняємося на площі Ясел Христових.

 
Церква Різдва

Із площі Ясел видно храм Різдва, споруджений у четвертому столітті. У цьому храмі міститься печера, де, як стверджують, народився Ісус Христос. Місце народження Ісуса викладено срібною зіркою з чотирнадцятьма променями.

 

Що означають чотирнадцять променів, ти можеш знайти в Євангелії від Матвія 1:17.

 
До печери стоїть довга черга, та мій таксист проводить мене через інший вхід, і якимсь чином я опиняюся попереду всіх.
Під час навали персів у сьомому столітті на Святій Землі було знищено всі християнські святині, однак храм Різдва зберігся. Над входом у храм міститься зображення волхвів, що приносять дари Немовляті Ісусові. Волхви були зображені в персидському одязі, і перси-завойовники вирішили, що оскільки їхні предки шанували це місце, то руйнувати його не слід. Коли Святу Землю полонили араби-мусульмани, вони намагалися захопити і храм, та християнська громада захищалася як могла.

 

Щоб потрапити в Печеру Різдва, іноді доводиться відстояти кілька годин у черзі.

 
Поле Пастушків

Неподалік від Віфлеєма розташоване Поле Пастушків — місце, де ангели сповістили пастухам про народження Ісуса. Над печерою, уякій колись пастухи ховалися від негоди й могли переночувати, збудовано підземний храм.

 
Строгий огляд

Із Віфлеєма ми виїжджали через інший пропускний пункт. Кажуть, що перевірки на виїзді з Віфлеєма дуже строгі. Ми зупиняємося, але нам пропонують не затримуватися й рушати далі. Мабуть тому, говорить мені таксист, що я дуже схожий на справжнього туриста.   

 

До нових зустрічей.
Жоржик

 

Ззовні храм більше схожий на фортецю, великі ворота закладено каменем і увійти всередину можна через низькі двері.

 

Площа перед входом в храм Різдва.

 

Від центру столиці Ізраїлю до Віфлеєма зовсім близько, хвилин двадцять їзди.

 

«Йосип, Марія і Немовля» в сувенірній крамниці.