• Русский
  • Українська

Рiдкiсний птах долетить до середини Днiпра

Побачити цю ріку ти можеш у трьох країнах — Росії, Білорусі, Україні. Але, звичайно, щоб насолодитися усією її величчю, я вирушив до України. І ось чому...

 

Дніпро починається в Смоленській області, але щоб дістатися до самого витоку, доведеться спочатку довго їхати на машині, а потім, якщо в тебе немає джипа, пройти кілька кілометрів по бездоріжжю.

 

Починається річка в Смоленській області (Росія) із слабенького струмочка, що пробивається з болотистого ґрунту окрай лісу. Потім протікає в Білорусі. Та головний її шлях лежить на території України. Ось така, виходить, багатонаціональна ріка! Її також називають головною водною артерією України.

 

Вартовий історії

Води ріки поєднали в собі минуле й сьогодення. Дивишся на Дніпро й міркуєш про те, що він був свідком багатьох подій: далекого 988 року князь Володимир хрестив у його водах київський люд, у цих місцях відбувалися воєнні походи, битви з великими перемогами й трагічними поразками.

 

Загадки на дні ріки

Які таємні скарби зберігаються на дні найбільшої ріки України, мало кому відомо. Зате професійні водолази, постійно досліджуючи її дно, знаходять усе нові об’єкти: уламки суден, баржі з вантажем, монети, древні амфори, якорі, садиби, двоповерхові старовинні вежі й навіть острови!

 

Гарний та суворий?

Ріка досить сильно розливається навесні, і якщо ти захочеш порибалити, як це зробив я, знайти придатне місце зможеш лише поблизу міста або села. Не забувай, що, як помітив Гоголь, «чудовий Дніпро у тиху погоду», але дуже суворий у дощову та вітряну.

 

Усім хороших подорожей.

Ваш друг Жоржик.

 

 

«Рідкісний птах долетить до середини Дніпра», — написав Гоголь. Думаю, письменник мав на увазі Дніпровський лиман.

 

 

Хортиця — найбільший острів на Дніпрі, батьківщина запорізьких козаків. 2007 року Хортиця була названа одним із «Семи чудес України».

 

 

Київ, столицю України, Дніпро ділить майже навпіл. Береги Дніпра з’єднують 7 мостів.

 

 

Побачити цю ріку ти можеш у трьох країнах — Росії, Білорусі, Україні. Але, звичайно, щоб насолодитися усією її величчю, я вирушив до України. І ось чому...