• Русский
  • Українська

Про молдавську мамалигу, плацинду і каса маре

 

Привіт, мандрівники, або, як це звучить по-молдавськи, салут келеторій! (salut calatorii!)

 
Сьогодні я розповім вам про сонячну країну, яка розташована в Східній Європі. Так, про Молдову. Адже ви вже здогадалися?

 

«Фруктова» країна
Молдова багата своїми звичаями й визначними пам’ятками. А ще вона славиться великою кількістю яблук, груш, персиків, абрикосів, слив і черешні. З них виходять дуже смачні соки, варення й начинки для цукерок. :)

 
Що тішить око
Молдова — зелена горбиста країна. У ній багато великих лісів, які називають кодрами. Це мальовничі зони відпочинку й заповідники із тваринами, занесеними в Червону книгу.

 
Особливо гарні пейзажі відкриваються в археологічному комплексі Орхеюл Векь (Orheiul Vechi). Тут розміщені великий каньйон і скельний монастир. Не дивно, що Орхеюл Векь — улюблене місце туристів.

 

У Молдові немає будинку, в якому не було б килимів. Килим у Молдові — це найцінніший «документ», по його орнаменту, кольору, композиції можна вивчати історію, побут і культуру народу.

 

 
Гіпсова Попелюшка
Ще одна природна пам’ятка країни — печери. У Молдові розташована третя у світі за величиною гіпсова печера. Вона має назву Еміль Раковіце, або Попелюшка. Її довжина 92 кілометри. Це печера з багатьма ходами та залами.

 
Життя в селі
Селяни живуть у невеликих, але доглянутих будинках, у кожному з яких є особлива кімната — каса маре. В каса маре зберігають найцінніші речі: розшиті килими, дорогі тканини, скрині з приданим нареченої.

 

У каса маре зустрічають гостей, проводять сімейні свята, весілля й похорони.

 
Серед молдаван є і скотарі, і пасічники, і гончарі, і пекарі.

 
Молдавани дуже люблять співати й танцювати. Їхній національний танець називається хору.

 
Частування
А які смачні страви готують молдавани! Якщо потрапите в цю країну, обов’язково відвідайте ресторан національної кухні. Раджу спробувати мамалигу. Це традиційна молдавська страва: варена каша з кукурудзяного борошна. Її завжди подають зі смаженим м’ясом, натертою бринзою, пряженим маслом і сметаною.

 
Також молдавани печуть дуже смачні плацинди (пироги, що нагадують круглі або квадратні коржі). Мені дуже сподобалося!

 

Начинка плацинди може бути з сиру, капусти, картоплі, яблук, вишень, гарбуза...

 
Сподіваюся, коли-небудь ви теж побуваєте в Молдові й самі все скуштуєте. А я вирушаю куди-небудь далі.

 

До нових вражень!
Жоржик

 

Гончарство — одне з найпоширеніших ремесел у Молдові. Раніше тут були цілі поселення гончарів.

 

Селяни трудяться на своїх городах або полях.

 

У Молдові розташована третя у світі за величиною гіпсова печера. Вона має назву Еміль Раковіце, або Попелюшка. Її довжина 92 кілометри. Це печера з багатьма ходами та залами.