• Русский
  • Українська

Острів без води

Привіт вам, друзі, від Жоржика!

 
Нещодавно я відвідав дуже романтичне місце — острів Санторіні. Це грецький острів. Там живе зовсім небагато людей — усього близько 13 тисяч.

 
Острів розташований у морі, яке називається Егейське. Дістатися туди можна лише літаком або поромом. Ти напевне знаєш, що таке літак.

 

А от пором — це такий великий корабель, яким можна перевозити по річці, озеру чи морю не лише людей, але й автомобілі.

 

Мені пощастило: я спробував, як то пливти по морю на поромі. Це захопливо!

 

Вулкан змінив усе
Раніше, дуже давно, на цьому місці в морі був один великий острів із вулканом посередині. Ти пам’ятаєш, що таке вулкан? Це така гора з гарячою лавою всередині.

 
Коли вулкан «прокидається», то може статися землетрус, і вся лава й гарячі гази виходять на поверхню. Цей процес називається виверженням вулкана. Лава знищує все живе, що трапляється на її шляху.

 
Так одного разу сталося й на острові Санторіні. Після виверження вулкана середина острова занурилася глибоко в море і навколо утворилося п’ять островків. Найбільший із них — Санторіні.

 

Чорний пісок на березі
Нумо згадай, якого кольору пісок біля річки чи моря, де ти купався влітку? Жовтий? А от на Санторіні можна знайти пісок чорного, червоного й білого кольорів! Уявляєш?

 
А ще тут багато каміння і скель. Це все через виверження вулкана.

 

 

Білі будинки, блакитні дахи
Цікаво, що на острові практично всі будинки пофарбовані в білий колір, а дахи — у блакитний. І всі будівлі розташовані на схилах.

 

Незвичайна архітектура: будинки каскадом спускаються до моря.

Стеля нижнього будинку — це тераса або підлога для хатинки, яка прилаштувалася вище.

 
Також тут є багато церков і храмів. Усі вони увінчані гарними блакитними куполами і розкидані на схилах скель. Це дуже гарно.

 

Недарма на Санторіні приїжджають відомі художники і фотографи й отримують натхнення від цієї краси.

 

Художники, натхненні красою острову, створюють картини.

 

Зелений острів
На Санторіні зовсім нема прісної води. Скажеш, як таке можливо, адже в морі навколо багато води? Так, але вся вона солона. Тому воду, яку можна пити, привозять. Незважаючи на це, на острові дуже багато зелені та дерев.

 

 

 
Бог чудово влаштував кругообіг води: повітря настільки вологе, що за ніч випадає достатня кількість роси, необхідної для зволоження рослинності.