• Русский
  • Українська

Мертве море

 

Усім привіт.

 
Я Жоржик, затятий мандрівник.

 
Учора й сьогодні я відпочиваю на Мертвому морі — найнижчому місці на земній кулі.

 

 

Три чуда
Два тисячоліття тому за часів Ісуса Христа в Ізраїль приїжджали люди, щоб побачити три чуда.

 
Першим чудом був прекрасний Храм, відбудований царем Іродом. Так, тим самим, який наказав убити хлопчиків у віці до двох років в околицях міста Віфлеєма.

 
Другим чудом вважали те, що в Ізраїлі один день на тиждень ніхто не працював. Ти запитаєш, а що в цьому дивного? Річ у тім, що скрізь, де в той час жили люди, працювати доводилося всі 365 днів на рік без вихідних. А ось у Ізраїлі сьомий день тижня, який називають шабат, вважався вихідним.

 
Третім чудом називали Мертве море, у якому неможливо було потонути.

 

Повітря тут чисте, без усіляких шкідливих домішок.

 
Лежати на воді
Вода в Мертвому морі солоніша, ніж в океані, приблизно у 8 разів. Там насправді потонути неможливо, бо вода виштовхує тебе на поверхню. Плавати й пірнати в Мертвому морі непросто. Слід бути обережним, щоб вода не потрапляла в очі.

 

Якщо пристосуватися, можна, лежачи на воді, читати книгу або газету.

 
Зануритися в «олію»
Вода Мертвого моря тепла, прозора й масляниста. Здається, що ти опускаєшся в олію. Перебувати в такій воді рекомендують не більше п’ятнадцяти хвилин. Потім треба сполоснутися прісною водою, і згодом можна зануритися в солону воду знову.

 
Засмага не бере
Можливо, через те, що Мертве море розташоване в найнижчій точці Землі, ультрафіолетові сонячні промені втрачають тут свої шкідливі властивості. Засмагати біля води можна цілий день, і зовсім не треба мастити себе сонцезахисним кремом.

 
Я, правда, бачив одного чоловіка, який до вечора все-таки примудрився згоріти на сонці. Як то кажуть, довіряй, та перевіряй.

 
Провалитися в пустоту
На жаль, щороку рівень води в Мертвому морі спадає приблизно на метр. Поступово сіль вимивається й вивітрюється, через що в прилеглому ґрунті утворюються пустоти, куди легко провалитися. Буває, такі пустоти сягають глибини двадцяти метрів. Саме через це дорогу, що проходить уздовж Мертвого моря, довелося перенести ближче до Юдейських гір.

 
Соляні стовпи
З усіх боків Мертве море оточене пустелею. Там, де морська вода випарувалася, можна побачити соляні стовпи. Вам можуть сказати, що один із таких стовпів — колишня Лотова дружина. (Цю історію ти можеш прочитати в Книзі Буття, розділ 19, вірші 15-24.) Я думаю, що це не той стовп, який раніше був жінкою. А як ти вважаєш? Чому?

 

 
До нових зустрічей.
Твій Жоржик

 

 

Біля узбережжя Мертвого моря розташована стародавня фортеця Масада.

 

   

 

 

 У південній частині Мертвого моря зустрічаються соляні стовпи.

Свою назву море отримало тому, що в його дуже солоній воді немає живих організмів.