• Русский
  • Українська

Місто вітрів та зелена річка

Усім привіт.
Нарешті я потрапив до міста вітрів, розташованого на берегах річки Чикаго. Так його називають тому, що з озера Мічиган дмуть могутні вітри, які посилюються через скупчення хмарочосів.

 

Скажу відразу: місто Чикаго мені дуже сподобалося. Це один із найгарніших мегаполісів, у яких мені довелося побувати. Та сьогодні хочу розповісти тобі про річку Чикаго.

 
Річка, що тече назад
Ти, мабуть, подумаєш, що раз місто розташоване вздовж річки й поруч є озеро, то річка має бути якось сполучена з озером, правильно?
Так. Колись річка Чикаго впадала в озеро Мічиган, та на самому початку двадцятого століття інженери повернули її русло у зворотний бік, і тепер вона впадає в річку Міссісіпі. Це було зроблено для того, щоб сміття більше не потрапляло в озеро і його вода стала придатною для пиття.

 
Мешканці Чикаго зібралися на березі річки 2 січня 1900 року, сподіваючись посміятися над головним інженером паном Херінгом, оскільки мало хто вірив, що течію можна повернути назад. Ради забави в річку кинули жмут соломи. Спочатку солома рушила, як завжди, до озера. Усі завмерли… Але потім зупинилася, і течія понесла її до річки Міссісіпі. Проблему з питною водою в місті було вирішено.

 
Зелена вода
На День святого Патріка, який відзначають 17 березня на згадку про прийняття Ірландією християнства, річку Чикаго фарбують у зелений колір. Скільки барвника треба висипати в річку, щоб вода зробилася зеленою, як ти гадаєш? Приблизно 20 кілограмів.

 
Річку Чикаго фарбують уже понад 40 років.

 

Цікаво, що насправді барвник, який використовують для фарбування води річки Чикаго оранжево-червоний, однак унаслідок хімічних реакцій у річковій воді він набуває яскраво-зеленого кольору.

 
Розвідні мости
У Чикаго більше, ніж у будь-якому іншому місті світу, розвідних мостів — 38. (Наприклад, у Санкт-Петербурзі їх удвічі менше.) Перший розвідний міст було побудовано 1834 року. Наприкінці дев’ятнадцятого століття під мостами було прорито тунелі, щоб розвантажити дороги. Деякі розвідні мости через річку Чикаго двоярусні, ними проїжджають і автомобілі, і потяги.

 

Розвідні мости в Чикаго пофарбовані в темно-коричневий колір для маскування іржі.

 
Багато знаменитих міських будівель і хмарочосів розташовано біля річки Чикаго, саме тому архітектурні екскурсії на кораблі дуже популярні серед туристів. Рекомендую!

 

До нових зустрічей!
Ваш Жоржик

 

Ці два хмарочоси в центрі Чикаго називають «кукурудзяні качани».

 

 

 

 


 

Мегаполіс — велике місто з багатомільйонним населенням.