• Русский
  • Українська

Диковинки пустелі

Привіт, друзі!

 

Мене звуть Жоржик. Я люблю подорожувати. Зараз зима. Холодно.

 

Якось сидів я на дивані й читав, як Божий народ ішов по пустелі з Єгипту до краю, що «тече молоком та медом». Сидів і думав: спекотно в пустелі зараз, краще, ніж вдома. І вирішив я вирушити в подорож у пустелю — у Національний парк Джошуа Трі на півдні Каліфорнії. А там — спека… Добре, що послухав маму й узяв із собою воду. Інакше… була б біда.

 

В парку Джошуа Трі росте дерево Джошуа (юкка коротколиста). Думаю: що це за назва така? Адже Джошуа — це ім’я, яке українською перекладається як Ісус. Виявляється, що ім’я цьому дереву дали поселенці, які порівняли Ісуса, сина Навина, вождя Божого народу, з деревом, гілки якого підіймаються вгору, до неба. Ісус Навин часто молився до Бога з піднятими руками.

 

Хлопці та дівчата!

 

Якщо вам колись випаде нагода поїхати і подивитися на пустелю, обов’язково скористайтеся, не пожалкуєте. У таких сухих і спекотних місцях Бог помістив дивовижні рослини й тварин. У пустелях навіть люди живуть.

 

Побув я трохи в пустелі, уявив собі, як Божий народ мандрував, і вирішив, що вдома краще.

 

Бувайте. До нових зустрічей.

 

Жоржик

 

 

Павук тарантул — звичайний житель пустелі.

 

Кактусовий кропив’яник збирає матеріал на дереві Джошуа й будує гнізда на кактусах.

 

Серед висушеного спекою оточення цвітуть кущі Зеленого дерева (Palo Verde), над якими літає безліч комах, в основному бджіл.

 

Як i всi рослини, дерево Джошуа має свій початок.

 

Настає момент, коли життя дерева Джошуа закінчується.

В парку Джошуа Трі росте дерево Джошуа. Що це за назва така?