• Русский
  • Українська

 

Привіт, це, як завжди, я — Жоржик! Сьогодні я поділюся з вами враженнями від подорожі до Німеччини, у місто Віттенберг. А ще розповім, що означають такі непрості слова, як індульгенція та Реформація.

 
Історія міста Віттенберг налічує багато віків. Усе, чим це місто знамените, пов’язано переважно з ім’ям священика Мартіна Лютера. У ті далекі часи вважалося, що священик після покаяння людини може скасувати покарання за гріх і навіть дати письмову грамоту про це — індульгенцію. У перекладі це слово означає «милість». Згодом деякі священики вирішили, що індульгенції можна продавати за гроші.

 

Проте Мартін Лютер вважав, що це неправильно. І 31 жовтня...

 

Hola amigos! Привіт, друзі! Так вітаються на сонячній Кубі, де я нещодавно побував.

 
Острів свободи

Цей острів розташований поблизу Центральної Америки, у північній частині Карибського моря. Відкрив Кубу Христофор Колумб, та згодом її захопили іспанці. Чотири століття вона була колонією Іспанії, довго боролася за свою незалежність. Не даремно Кубу називають ще Островом свободи!

 
Гавана

Першою мене зустріла тепла столиця Гавана. Вона розташована на березі Мексиканської затоки. Її архітектура колоніальних часів захоплює дух! На жаль, багато...

 

Привіт!
Побував я на Алясці, у свого друга Юрка. Багато всякого він розповів про тамтешнє життя-буття.
Аляска хоч і частина Америки, та вона як окрема країна, зі своїм стилем життя. Аляска — це найбільший за територією штат у США. 

 
Перегони на собачих запрягах

Родина мого друга мешкає в долині між горами й затокою океану. З цих гір течуть дві великі ріки, що впадають в океан.

 
На Аляску багато хто приїжджає до Деналі-парку, щоб побачити льодовики та найвищу гору Америки — Мак-Кінлі.

 
Узимку тут відбуваються знамениті міжнародні змагання «Ідітород...

 

Усім привіт.
Пише Жоржик.
Зараз я в Туреччині, милуюся турецькими килимами.

 

Килимарство
Ти чув що-небудь про турецький килим? Це килим, відомий орнаментами з синього, зеленого, жовтого й пурпурного кольорів, і славиться він міцністю та довговічністю.

 
Сьогодні більшість килимів виготовляють за допомогою машин. Такі килими є майже в кожній оселі, вони бувають різного забарвлення і доступні за ціною. У тебе вдома є килим?

 
Знаєш, як перевірити, витканий він на машині чи вручну? Якщо, зігнувши килим, на зворотному боці ти побачиш...

 

Привіт, друзі! Я побував у найбільшому та найдревнішому лісі Європи — Біловезькій Пущі (у її білоруській частині, бо є ще й польська). Нещодавно національний парк відзначив своє шістсот­річчя.

 
Пішки, на ровері або…
Щоб помилуватися красою природи, можна замовити пішохідну або велосипедну екскурсію. Везти в Біловезьку Пущу свій двоколісний транспорт не потрібно: тут його можна взяти напрокат.

  
Цікаво проїхатися на роликах, у кареті з кіньми, в електромобілі або на паровозику.

 
...