• Русский
  • Українська

Усім привіт.

Це я, Жоржик.

 

Сьогодні я на екскурсії в Ноєвому ковчезі.

Будівники ковчега розповіли, що за розмірами він такий самий, яким побудував його Ной. Тут я дізнався, що цей ковчег — найбільша дерев’яна споруда у світі.

Уяви собі, що ти всередині величезного будинку-корабля, у якому три поверхи. На верхньому поверсі мешкає 500-річний Ной зі своєю сім’єю, а всюди — тисячі тварин, серед яких десяток молодих динозаврів.

 

— Так, — розповідають екскурсоводи, — в ковчезі були динозаври. Вони врятувалися разом з іншими тваринами під час потопу, який стався 4350 років тому.

 

— Але ж тиранозавр міг би з’...

 

Друзі, првіт!

 

Зібрався я з сусідськими дівчатками до дуба-велетня.

 

Згідно з переказом, біля дуба відпочивав і радився з ватажками свого війська Богдан Хмельницький.

 

Повернулися додому лише наступного дня. Добре, що мобільний зв’язок дозволив попередити батьків...

 

 

 

...

Закортіло мені зазирнути під землю. Людей, які відкривають і досліджують нові печери, називають спелеологами. Ось і я вирішив побути спелеологом і подався до села Королівка, що на Тернопільщині. Саме тут розташована найдовша у світі гіпсова печера.

 

Чому Оптимістична?

Cвоє ім’я вона отримала на честь спелеологів, яких їхні колеги, не вірячи в успіх відкриття, називали оптимістами. Відкрили печеру львівські спелеологи 1966 року. Допомогли їм у цьому місцеві хлопчаки: вони показали струмок, який протікав неподалік і раптово зникав під землею.

 

Це місце й виявилося майбутнім входом до печери. До сьогодні спелеологами...

Я почув про довгий зелений тунель у Клевані й вирішив пройтися по ньому від початку до кінця.

 

 

Жива печера

Ботанічне диво — живий зелений тунель у лісі, утворений заростями дерев і кущів. Рік за роком, сплітаючись між собою гілками й листям, рослини утворили живу печеру неймовірної краси.

 

Це чудо природи розташоване в Україні в Рівненській області на відрізку залізничної колії завдовжки приблизно чотири кілометри, який веде від селища Клевань до Оржева.

 

Маскування

Виник тунель випадково. Річ у тім, що минулого століття...

Побачити цю ріку ти можеш у трьох країнах — Росії, Білорусі, Україні. Але, звичайно, щоб насолодитися усією її величчю, я вирушив до України. І ось чому...

 

Дніпро починається в Смоленській області, але щоб дістатися до самого витоку, доведеться спочатку довго їхати на машині, а потім, якщо в тебе немає джипа, пройти кілька кілометрів по бездоріжжю.

 

Починається річка в Смоленській області (Росія) із слабенького струмочка, що пробивається з болотистого ґрунту окрай лісу. Потім протікає в Білорусі. Та головний її шлях лежить на території України. Ось така, виходить, багатонаціональна ріка! Її також називають головною водною артерією України.

 

...