• Русский
  • Українська

Не дратуй собак!

Не дратуй собак!

До безпритульної собаки бажано не підходити. Навіть якщо тобі шкода бездомну тварину, — допомогти їй ти не можеш, її помешкання — вулиця. Яким би добрим і ласкавим не видавався пес, слід розуміти, що його ніхто не приручав і не виховував, тому він може бути агресивним. І по-друге, ти нічого не знаєш про стан здоров’я тварини, чи не має вона якої-небудь інфекції.

 

Охорона свого

Якщо ти бачиш зграю або навіть одну собаку — краще обійди її. Зазвичай собаки охороняють територію, де вони мешкають, сплять або харчуються. Зауваживши чужака, вони готові до захисту своїх меж. Не можна підходити до псів, які їдять, до самиць із цуценятами — собака може почати захищати свою їжу або своїх цуценят.

 

Світ запаху

Якщо собака все-таки дуже близько підійшла до тебе й вона не агресивна — у жодному випадку не намагайся втекти! По-перше, собака бігає швидше за будь-якого спортсмена, по-друге, вона сприйме тебе як здобич, яку потрібно схопити. Стій спокійно й дозволь собаці тебе просто обнюхати — переконавшись, що ти не становиш для неї загрози, вона втратить цікавість і піде.

 

Постав бар’єр

Якщо на тебе напав злий пес, постарайся поставити бар’єр між ним і собою, використовуючи який-небудь предмет (шапку, рукавички, сумку, шкільний рюкзак, велику іграшку тощо). Також можеш кинути якийсь предмет убік, чим відвернеш увагу тварини.

Якщо нападає зграя, ні в якому разі не можна бігти від неї. Якщо не вдається вилізти на дерево , піднятися на якесь підвищення чи зайти у водойму, — гукай на допомогу.

 

Із вулиці додому?

Не слід брати бездомних тварин із вулиці, бо вони можуть бути заражені вірусом сказу. Та якщо ти разом із батьками вирішив дати собаці притулок, насамперед відведи її до ветеринара. Лікар огляне тварину, зробить щеплення й усі необхідні гігієнічні процедури, аби собака могла перебувати вдома. Це обов’язково, якщо ти береш собаку не з притулку або розплідника. Запам’ятай, перші руки, до яких має потрапити собака, — це руки ветеринара.

 

Юліана Кусмина, сімейний лікар

 

    << попередня    порада    наступна >>