• Русский
  • Українська

Чим сильніше, тим твердіше

Одного разу Ісус зробив так, щоб Його учень Петро зміг піти по воді. Ми не можемо повторити це чудо, але є спосіб зробити предмети в воді…такими, що не тонуть!

 

Деякі матеріали, м’які при малих навантаженнях, стають твердими при сильному впливі.

 

Матеріали

• півсклянки холодної води

• 3 краплі блакитної харчової фарби

• склянка кукурудзяного крохмалю

• невелика скляна миска

• ложка

• паперові рушники або губка

 

 

Метод

1. Розчини харчову фарбу у воді.

2. Відміряй крохмаль у невелику миску.

3. Додай блакитної води й повільно змішай з крохмалем. Якщо перемішувати надто швидко, можуть утворитися грудки.

4. Трохи нахили миску. Суміш тектиме, як рідина.

5. Постав миску на стіл і легенько вдар пальцем по поверхні. Чим сильніше ти битимеш, тім твердішою здаватиметься поверхня!

6. Тепер зупини палець на поверхні. Палець зануриться  в рідину. Так і Петро почав тонути, коли злякався й перестав дивитися на Ісуса.

7. Коли закінчиш експе­римент, витри миску паперовими рушниками або губкою. Не виливай суміш у раковину!

 

   

 

Рідини, властивості яких ми звикли спостерігати в щоденному використанні, називають ньютонівськими (на честь англійського вченого Ісаака Ньютона, який відкрив основні закони класичної фізики). Яка б сила не діяла на ці рідини, чи то перемішування, переливання або інший фізичний вплив, вони все одно зберігають свій рідкий стан. Це вода, рослинна олія, молоко...

 

Висновок

Вода з крохмалем утворює неньютонівську рідину. Властивості такої рідини залежать від сили, з якою на неї тиснуть. Якщо тиснути сильніше, молекули крохмалю скупчуються на поверхні, і тоді здається, ніби поверхня тверда.

Спробуй стиснути цю суміш у руці: чим сильніше її стискатимеш, тим твердішою вона здаватиметься. Але якщо суміш відпустити, молекули води повернуться на поверхню, і рідина розтечеться, як сметана.

 

Застосування

Петро сміливо вибрався з човна й пішов по воді, як Ісус. Та, поглянувши навколо, він побачив хвилі й злякався. Петро почав тонути.

Коли Ісус кличе нас, не варто боятися. Нехай ніщо не лякає тебе на шляху до Бога! Дивися на Христа з вірою, що Він завжди готовий здійснити для тебе чудо. Якщо потрібно, Він протягне руку, як і Петрові.

 

 

Неньютонівська рідина — це матеріал, який має дивовижні властивості. При малих навантаженнях він м’який і еластичний, а при швидкому, різкому й сильному впливі стає твердим і дуже пружним.

 

Ці незвичайні рідини здатні займати вертикальне положення і навіть витримувати вагу людини! Це, наприклад, стічний бруд, зубна паста, рідке мило, бурові розчини та інші неоднорідні суміші.

 

Властивості неньютонівської рідини незабаром планують використовувати для тимчасового ремонту дорожніх ям.

 

 

    << попередній    експеримент    наступний >>