• Русский
  • Українська

Картопля і потато

Картопля і потато

 

Декоративна квітка, ліки від усіх хвороб, отрута, що вбиває комах, засіб для виведення плям, універсальне добриво, сировина, з якої можна виготовати хліб, крохмаль, пудру. Здогадуєшся, про кого це?

 

 

Багато років тому ніхто й не знав, що таке картопля. І люди не відразу зрозуміли, що головне — це бульби. Вони їли гірке зелене листя, а квіти використовували як прикрасу.

 

Картоплине ім’я

Слово картопля походить від італійського тартуфель, що означає трюфель. Трюфелі — гриби, що ростуть під землею. Італійці побачили схожість між цими грибами та бульбами картоплі, що теж ростуть під землею.

 

А німці змінили тартуфель на картуфель. Згодом слово перетворилося на картоплю.

 

У кожній країні в цього овочу своя назва. Англійці назвали його потато. Голландці та французи — земляне яблуко. Та перше картоплине ім’я було папа — так називали її на батьківщині, у Південній Америці, індійці.

 

 

Картопля — перший овоч, вирощений у космосі.

 

Ще й ліки

Соком картоплі полощи рот при запаленнях.

 

Кашкою з тертої картоплі можна вилікувати опіки: зменшиться біль і швидше загоїться рана.

 

У світі існує декілька музеїв картоплі. Наприклад, кожен відвідувач музею у Блекфуті (штат Айдахо, США) отримує разом з квитком ящик картоплі, який можна взяти з собою.

 

 

Забудь про фрі

Щоб зберегти в картоплі вітаміни, її найкраще зварити або запекти.

Відмовся від картоплі фрі. Це саме те, від чого старіють, хворіють та товстіють.

При неправильному зберіганні картопля починає проростати, а також набувати зеленуватого відтінку. Таку бульбу в жодному разі не можна їсти.

 

Марія Левценюк

 

 
<< попередня    стаття    наступна >>