• Русский
  • Українська

Генерал зелені

Генерал зелені

 

Ти б назвав його травою. Але ні, це не так. Шпинат — найсправжнісінький самостійний овоч і дуже навіть корисний. Його можна назвати суперпродуктом.

 

Шпинат — щавлю брат

На перший погляд шпинат легко сплутати зі щавлем. Але придивися, і ти побачиш різницю. Щавлеве листя гостре і світле, у шпинату ж воно темніше й округліше. Залежно від сорту може бути ще й складчастим, вигнутим або широким і гладким.

 

А смак… Спробуй по черзі обидві трави — різницю відчуєш відразу. Щавель містить кислоту, тому він і кислий. Шпинат трохи гіркуватий, але кислоти не має зовсім і на смак ніжний, м’який.

 

Батьківщиною шпинату є Персія (Іран). Із перської мови слово «шпинат» перекладається як «зелена рука».

 

Король із мітлою

Французи називають шпинат королем овочів та мітлою для шлунка. Завдяки великій кількості клітковини і грубих волокон, які не перетравлюються, а розбухають у шлунку, шпинат у прямому розумінні очищує кишечник. Це корисно для тих, хто хоче схуднути.

 

Лютеїн

У шпинаті міститься речовина під назвою лютеїн. Саме вона потрібна людям, які працюють за комп’ютером або багато читають, щоб знімати втому очей. Лютеїн також допомагає запам’ятовувати інформацію, сприяє роботі мозку.

 

Не лише для атлетів

Окрім чималого переліку вітамінів, у шпинаті є спеціальні сполуки, які допомагають рости м’язам. Тому його радять їсти атлетам.

 

Ми з тобою, звичайно, не атлети, але міцні м’язи нам потрібні.

Отож їмо шпинат.

 

Італійські вчені радять їсти шпинат тим, у кого немає настрою. :)

 

 

Марія Левценюк

 

 
<< попередня    стаття    наступна >>