• Русский
  • Українська

Золоті й не дуже... рибки

У Китаї захоплювалися розведенням маленьких золотих рибок. З великих, непоказних сірих рибин вивели безліч порід золотих рибок.

 
 

Різноманіття
Слід зауважити, що не всі рибки — золоті. Є серед них золотаво-червоні, біло-золотисті, чорно-золотисті, ясно-рожеві, просто чорні, червоні й зовсім безбарв­ні.

 
У багатьох видів золотих рибок великі гарні плавці й хвости. Інші приваб­люють тигровим забарвленням. Яких лише плям нема на них! Блакитні, червоні, білі, чорні... Є рибки з телескопічними — опуклими — очима. Тільце яйцевидних золотих рибок нагадує яйце. А у деяких стільки наростів на голові, що їх так і прозвали — «лев’яча голова».

 
Деякі з них мешкають у басейнах — це великі. А маленькі золоті рибки населяють акваріуми по всьому світі.

 

Золоті рибки завжди готові смачно поїсти, але не варто їм у цьому потурати — їх не можна перегодовувати. Вага денної норми їжі не повинна перевищувати трьох відсотків від ваги самої риби. Якщо ти годуєш золотих рибок сухим кормом, то перед годівлею бажано замочувати його на кілька хвилин в акваріумній воді.
 

 
Навколосвітня подорож
Як свідчить історія, ці рибки були виведені в Китаї близько тисячі років тому. Невдовзі їх уже бачили в Японії, Індонезії. Потім вони з’явилися в Англії та Португалії. І ось звідти золоті рибки розселилися по всіх континентах.

 

Золота рибка втрачає свій колір, якщо утримується в затемненому місці. Рибка залишається золотою, якщо живе в акваріумі з хорошим освітленням.

 

І найцікавіше!
Дивлячись на золоту рибку, важко повірити, що це звичайний карась. Так, саме карась. Певна річ, він дуже змінився за сотні років, відколи став домашнім. Тепер золоту рибку цінують за красу. Скільки ж праці й терпіння було покладено на те, щоб рік за роком, покоління за поколінням обирати найгарніших, найнезвичайніших рибок і, схрещуючи їх, виводити щораз гарніших та дивовижніших! Краса завжди приваблює.

 

Наскільки ж дорогоцінніша краса душі! Бог готовий над цим працювати. Якщо Він бачить палке бажання людини, маленької чи великої, бути схожою на Ісуса, Господь береться до роботи. Він дав нам Своє святе Слово, де кожен може знайти важливі уроки й корисні поради для себе.

 
Варто потрудитися над своїм серцем, щоб душа тішила красою і Бога, і людей.

 

Уляна Шубіна

 

Ця золота рибка живе в нашій редакції :)
Ми взяли пластиковий футляр від кіндер-сюрпризу й обмотали його золотистою пайєточною стрічкою. Хвіст зробили зі стрічки для оформлення букетів.