• Русский
  • Українська

Співає та стрибає коник-маестро

У коника довгі вусики, які ніби антени допомагають йому вловити найменший рух уночі.

 

Я знаю, що ти, так само як і я, як і мільйони інших дітлахів, хоча б раз полював на коників.

 

Я навіть упевнена, що один з цих маленьких зелених стрибунців потрапляв тобі до рук, читачу. А потім… що ти робив зі своєю здобиччю?

 

Упіймаймо стрибунця
Ану роздивімося його. Зелений… Та, можливо, тобі попався і сірий?

 

Вони обидва великі й довгі, тільки в сірого, якщо придивитися, бурі плями на зеленому тлі.

 

Але твій коник може бути повністю бурий, з темними коричневими плямами. Не дивуйся. Це теж сірий коник.

 

На будь-якій галявині чи в садку можна зустріти й такого. Тримай його акуратно, не дави, щоб нічого не пошкодити. Він може копошитися у твоїй долоньці, ворушачи довгим вусами й усіма шістьма ніжками, і лоскотати тебе.

 

Вушка… на ніжках
Тільце у коника витягнуте, передні лапки короткі, з колінцями й вузькими шорсткими ступнями. А задні — довгі, міцні, з високими колінцями.

 

Обережно поводься з передніми ніжками. Це не просто ніжки веселого скакуна — це його вуха!

 
На кожній передній лапці коника, трохи нижче коліна, є дві вузенькі шпарини, а всередині розташовані барабанні перетинки. Такий простий на вигляд пристрій сприймає ультразвук, який не можуть уловити наші людські вуха. Неймовірно, еге ж?

 

Скрипка і смичок
Тепер перейдемо до крилець коника. Гадаю, тобі попався якраз крилатий. Не всі коники можуть літати, багато хто мандрує, далеко й високо стрибаючи. Крила в коників теж не лише для польотів.

 

Одне з них на самому кінчику, в основі прикрашене товстою жилкою. А на другому ця жилка не рівна, а із зубчиками. Коник підіймає крила, тре зубчиками по рівній жилці і… лине пісня. Якщо коник підніме крила вище, мелодія перейде на тон нижче, але стане голоснішою…

 
Безкрилі коники також співають, тому що, хоч у них немає довгих крил, придатних для польотів, зате обов’язково є маленькі зачатки крилець, а на них щіточка й жилка.

 

 Коники забарвлені в зелені та коричневі тони, що робить їх непомітними на тлі трави, стеблинок та листочків.

Пісні
Відпусти свого коника в траву — там його дім. Ти не зможеш потурбуватися про це тендітне створіння, навіть якщо поселиш його в найкращій кімнаті. Коник харчується маленькими комахами та рослинами.

 
А ще він дуже полюбляє сонячні ванни вранці. Полежить, наставивши один бік до сонечка, потім перевертається на інший бочок. І задоволено співає.

 
Кому він співає? Своїй подружці-самочці, друзям. Любить хорові виступи. Співає від щастя.

 
Прислухайся до цих пісень. Кожна відрізняється від іншої. Зранку співає про радість, увечері — про спокій, розповідає про свої пригоди та подорожі, про своїх братів-коників, схожих на листя, на гілочки.

 

Гарна й розмаїта пісня у коника. І у кожного виду коників своя, відмінна від інших мелодія сюрчання.

 

І в будь-якій його пісні ти зможеш почути про Того, Хто наповнює всесвіт, Хто присутній у кожному неприступному куточку, про Творця і Господа!

 

 
Уляна Дубина