• Русский
  • Українська

Корона-вирус

Тобі, напевно, уже всі вуха протуркали про той коронавірус. Тому я не буду про нього говорити. Я тобі його намалюю. Словами. Отже, дивись!

 

Уяви: великий ринок морепродуктів та звичайних тварин у китайському місті Ухань. З усіх його куточків лунає чудернацька китайська мова: «Інь, унь, янь...»

І ось одного дня там спалахує невеликий дивний вогонь, якого практично ніхто й не помітив. Навіть пильні китайські пожежники. Бо він спалахнув і миттєво перекинувся на якусь тварину, а вже згодом і до людини перебрався. Його ім’я — коронавірус, COVID-19.

 

COVID-19.

CO означає корона, VІ — вірус, D — хвороба  (англ. disease).

 

Ключи, заховані в плащі

Це гостре вірусне захворювання, яке носить на собі плащ невидимки, легко клонується, може переноситися із країни в країну з досить високою швидкістю та видозмінюватися, як монстр.

 

 

 

Кажуть, носить на собі корону світу. Не знаю, не бачила. А от те, що у величезних кишенях свого невидимого плаща він заховав ключі від усіх будинків світу, — вірю. Бо ними ж він нас там і зачинив.

Жорстокий вірус, як і його комп’ютерний тезко, намагається вразити всі життєво необхідні «файли»-органи, які не так-то легко потім відновити. Він багато чим схожий на своїх попередників, адже перші спалахи цієї хвороби було зафіксовано ще в 2013 та 2014 роках. Учені, на превеликий жаль, досі не змогли створити проти нього вакцину, щоб знищити цього бездушного й безжалісного ворога. Тому COVID-19 так сміливо господарює у світі. Якщо подивитися на мапу, то його «улюбленицями» стали такі країни: США, Іспанія, Італія та, звісно, Китай. Причому у кожній країні він змінюється.

В Україні число хворих на коронавірус, як свідчить статистика, на жаль, щодня зростає. Тому тобі, мій любий читачу, так важливо сьогодні берегти власні кордони безпеки.

 

 

Діти можуть бути носіями-поштарями вірусу. Якщо ти відвідаєш своїх бабусю чи дідуся під час карантину, бо почуваєшся цілком здоровим, то, ймовірно, можеш наразити їх на небезпеку.

 

Коронавірус настільки підступний, що на перший погляд видається звичайною застудою: висока температура, біль у горлі, розлад травлення. Та якщо організм слабкий і неспроможний чинити опір нападникові, тоді вірус продовжує свою руйнівну дію, викликаючи запалення легень. Людина почувається так, ніби швидко пробігла певну дистанцію і хоче віддихатися, але не може — легеням бракує кисню. Також вірус досить часто спричиняє інсульт — це коли мозку також не вистачає кисню.

 

Дехто вважає, що людина, один раз перехворівши на коронавірус, удруге вже не захворіє. Але це, на жаль, неправда.

 

Отож, друже, щоб не захворіти на цю недугу, потрібно дотримуватися таких правил:

• більше перебувати вдома — вчитися, бавитися, спілкуватися, творчо розвиватися, гуляти лише на власному подвір’ї чи в супроводі дорослих;

• ретельно мити руки;

• зайвий раз не торкатися свого обличчя;

• споживати достатньо вітамінів;

• і неодмінно мати добрий настрій та сподіватися на краще.

Джерелом коронавірусу можуть бути лише деякі дикі тварини: мавпи, птахи, змії. А от домашні улюбленці його не переносять. Тому обіймайся та бався зі своїми чотирилапими досхочу.

 

 

 

Хочу також дещо сказати для твого підбадьорення. На жаль, хвороби — це наслідок непокори людини Богові та порушення встановлених Ним законів.

Але Бог настільки любить людину, що дав їй засоби захисту: зовнішні — правила гігієни, згадані вище, та внутрішні — цілу армію спеціальних клітин, котрі чинять опір небезпечним вірусам-чужинцям, що проникають в організм.

 

А ще Бог спроможний повернути всяке зло на благо для людини. Поглянь на світ: водойми Венеції знову зробилися чистими, а в Китаї люди змогли вперше за багато років побачити блакитне небо.

 

Завдяки карантину ти можеш більше спілкуватися зі своїми рідними, допомагати батькам, виробити нові корисні звички.

Карантин неодмінно колись закінчиться (ніщо в цьому світі не триває вічно). А поки бережи себе та рідних.

Я вірю, що все буде гаразд. Тим більше, що у нас в арсеналі є молитва! 

 

Нелли Медлен

Малюнки Ярослави, 7 та Юлії-Ангеліни Бохер, 8, с. Дібрівка, Україна