• Русский
  • Українська

Бамбукові ведмедики

 

Їхній дім — трава
На Гімалаях достатньо тепло і вдосталь вологи, щоб розрослися незвичайні для нас із тобою бамбукові ліси. Взагалі-то бамбук — це найбільша й найміцніша трава у світі. Так, трава. Вона виростає до чотирьох метрів, а це набагато вище за звичайну кімнату!

 
Так от, у цих трав’яних лісах і знайшли пристановище та захист дивовижні великі панди. Великими їх назвали не дарма. Дорослі панди часто такого ж зросту, як доросла людина. Панди чепурно вбрані. Здається, ніби білий ведмідь з чорними вухами одягнений у чорні брюки та піджак, а свої очі він ховає за такого ж кольору склом. Уявив?

 
«Страва» на весь день
Свої найулюбленіші ласощі — бамбукові паростки — панди готові жувати по чотирнадцять годин щодня. А це ж дуже тверда трава! З неї навіть будують хати й виготовляють меблі, посуд та музичні інструменти. Однак панд не зупиняє те, що бамбук такий жорсткий: щелепи у них дуже міцні й шлунок добре захищений від травмування.

 
Здавалося б, як же може вайлуватий ведмідь зі своїми товстими лапами впоратися з тоненькими гілочками бамбука? Для цього в панд є шостий палець на передніх лапах. Він схожий на наш великий палець. Тож панда просто тримає бамбукову гілку в лапах і обгризає.

 
Слід зауважити, панда їсть не лише бамбукові стебла. Іноді, коли дуже голодно, їй доводиться полювати на дрібних тварин. Вона — хижак.
Панди чудово лазять по деревах і плавають. Коли гори вкриваються снігом, панди ховаються в печерах та дуплах. Там і зимують. Але не засинають, як інші ведмеді.

 
Загадка Творця
Для допитливих людей великі панди досі залишаються загадкою. Вони так і не можуть визначитися, до якої ж родини віднести великих панд — ведмедів чи єнотів. Вивчають, спостерігають, досліджують і не можуть зрозуміти.

 
Ось яку загадку задав людям Творець. Як багато в Нього різноманіття та мудрості!

 

Уляна Шубіна