• Русский
  • Українська

Який БОГ справжнiй?

В одній далекій жаркій країні багато місяців не було дощу. Сонце висушило землю і знищило врожай. Цар тієї країни (звали його Ахав) був злим і жорстоким. Його зовсім не турбувало, що люди не мають чого їсти й пити. Ахав в усьому звинувачував Іллю і шукав його, щоб убити.

 

Але Бог зглянувся над голодними людьми. Він сказав до Іллі:

 

— Йди до Ахава і передай йому, що Я пошлю дощ.

 

— А ось і винуватець усіх наших бід, — злісно процідив Ахав, побачивши Іллю.

 

— Ти сам в усьому винен! — відповів Ілля.

 

— Якби ти слухався Бога, а не поклонявся кам’яній статуї, яку називаєш Ваалом, не було б посухи в країні. Піди, збери народ, і ми подивимося, хто справжній Бог.

 

Коли всі зібралися, Ілля сказав:

 

— Ви не можете поклонятися і Богові, і Ваалу. Вам слід вибрати когось одного. Зараз ми дізнаємося, хто з них — справжній Бог. Накидайте дві купи каміння: для Бога і для Ваала. На камені покладіть дрова, а на дрова — м’ясо. Справжньому Богові не потрібна допомога, щоб запалити дрова.

— Так! Так! — схвально загомонів народ. — Нехай справжній Бог виявить Себе! Нехай Він Сам запалить вогонь і засмажить м’ясо! — Розпочинайте, — звернувся Ілля до тих, хто поклонявся Ваалові.

 

Шанувальники Ваала накидали купу каміння, зверху поклали дрова, на дрова — м’ясо і почали просити свого божка запалити вогонь. Але нічого не відбувалося. Вони бігали і танцювали навколо купи каміння, вигукуючи:

 

— Почуй нас, Ваале! Запали вогонь! Запали вогонь!

 

Але відповіді не було. — Голосніше, голосніше волайте! — потішався Ілля. — Може, Ваал заснув? Розбудіть-но вашого бога!

 

І народ заволав іще сильніше. Люди гукали до знесилення, але ні вогню, ні навіть маленької іскорки ніхто так і не побачив.

 

— Досить, — суворо промовив Ілля. — Тепер моя черга.

 

Усі з’юрмилися навколо Іллі. Він узяв дванадцять великих каменів і поклав на них дрова і м’ясо.

 

Для більшої переконливості він звелів вилити поверх цього декілька відер води. Потім Ілля звернувся до Господа: «Нехай усі люди побачать, що Ти — справжній Бог!»

 

Ілля не волав і не пританцьовув, тому що знав: Бог його чує.

 

Так воно і було. Тільки-но Ілля вимовив слова молитви, з неба зійшов вогонь і тієї ж миті мокрі дрова, м’ясо і навіть камені огорнуло полум’я.

 

— Ось справжній Бог! — загукали люди і впали навколішки.

 

— Лише істинний Бог міг зробити таке! Незабаром після цього Бог послав дощ. Посуха припинилася.

 

Лялька-папет

Ти напевно бачив виставу лялькового театру. Можливо, у тебе навіть є така лялька, яку надягають на руку (англійською вона називається папет).

Щоб лялька рухалася, треба повертати руку або рухати пальцями всередині неї, — тоді лялька виглядає, як жива. Думаю, тобі і в голову не прийде, що лялька-папет може рухатися або говорити самостійно, — у це повірять хіба що малюки.

Проте саме так — як маленькі діти — поводилися люди в історії про Іллю. Вони виготовили собі ляльку з каменю, назвали її Ваалом і серйозно думали, що ця статуя може щось зробити без сторонньої допомоги. Уявляєш, дорослі люди, а не знають, що лише справжній Бог може чути молитви і відповідати на них, тільки Він може припинити посуху і послати дощ. Нікому іншому це не під силу. 

 

Змайструй ляльку-папет з паперового пакета (див. зразок) і з її допомогою розкажи історію про Іллю своєму другові.

Розповідь про цю битву ти можеш прочитати в Біблії, 1 книга Царів, 18-й розділ.

Додати новий коментар