• Русский
  • Українська

У Божій «майстерні»

 

Землянин із землі

Шостого дня Бог створив тварин — свійських і диких.
Того ж самого шостого дня Бог створив чоловіка й назвав його Адамом. Це ім’я походить від єврейського слова «адамах», що означає «земля». Господь створив Адама із землі.

 
І помістив Бог чоловіка в саду в Едемі. Іноді люди називають той сад «раєм». Назва «Едем» означає «місце, зрошене водою». Там росли гарні дерева зі смачними плодами.

 
Робота не покарання

У саду Адам повинен був працювати. Обробляти землю було неважко, оскільки води було вдосталь.
Із саду в Едемі витікала річка, яка розділялася на кілька інших.

 
Іноді ти можеш почути, що фізична праця — це покарання. Так говорити неправильно. Бог хоче, щоб людина працювала.
Працюючи, Адам служив Богові. Обробляючи землю, Він виявляв покору Творцеві. Доглядаючи сад, чоловік визнавав, що він — робітник, а Бог — його Господар і Пан.

 
Хто твій помічник?

Бог знав, що Адамові недобре бути одному, коли чоловік сам ще цього не розумів. Тому Творець запропонував йому дати імена тваринам. Адам назвав спочатку тих, які паслися в Едемському саду, а відтак Бог привів до нього диких тварин, птахів і всіх плазунів. Адам усім дав назви. Можливо, він трохи втомився. І зрозумів Адам, що в нього немає на землі помічника, який був би на нього схожий.

 
Кінь?
Вівця?
Собака?
Усе не те! А від диких тварин узагалі толку мало…

 

І ось одного разу, коли Адам міцно спав, Бог привів до нього жінку. Коли чоловік побачив її, то сказав: «Це жінка, тому що вона взята від чоловіка». Виявилося, що під час сну Бог узяв частину кості й тіла Адама й зробив із цього матеріалу помічницю для нього. І стали мужчина та жінка чоловіком і дружиною. Їм добре жилося в Едемському саду. Та згодом у них почалися проблеми…

 

 

Через що?

Через те, що вони забули, що Бог хороший Господар, який бажає їм добра.
Те, що відбулося, ти добре знаєш: жінка з’їла плід, який Бог заборонив їсти. З’їв плід і Адам.
Так у світ увійшов гріх. І лише після гріхопадіння Адам назвав свою дружину Єва.

 
Подумай!

Собака, вівця, кінь та інші тварини були створені в «завершеному вигляді», вони не змінюються. А над людиною Бог продовжує працювати. Незважаючи на те, що ми самі винуваті в багатьох своїх проблемах і нещастях, Бог розвиває в нас чудове прагнення робити все можливе, щоб стати кращими й добрішими.

 

 

Про створення чоловіка й жінки прочитай у Біблії, Книга Буття, розділи 2—3. 

Додати новий коментар