• Русский
  • Українська

Хори ангелів співають

Різдвяні пісні

Різдвяні пісні почали складати давно. Уже через кілька століть після Різдва Христового люди співали про Божого Сина, який прийшов у світ. Згодом — про Діву Марію, Йосипа, ангелів, пастухів, мудреців і навіть про злобного царя Ірода. Багато з цих творів виконують у різних країнах і сьогодні. Я впевнений, що ти також чув або навіть знаєш напам’ять кілька різдвяних пісень.

 
Слід зазначити, що в деяких із них згадуються сумні події Різдва: убивство воїнами хлопчиків і втеча Йосипа й Марії з Дитятком у Єгипет. Проте більшість цих пісень — радісні, урочисті й веселі.

 
Ангельський спів

Можливо, ти зауважив, що в різдвяних піснях ангели не просто говорять людям про те, що Ісус народився. Вони співають, звіщають про те, що відбулося, у своєму співі.

 
Зараз ти зможеш прочитати кілька рядків із відомих різдвяних творів. Зверни увагу на те, що роблять ангели, як вони поводяться.

 
«Про Різдво Христове ангел сповіщав
І радісну й нову пісню заспівав:
— Люди, всі радійте, тиху радість сійте
В день Різдва святий!»

«Дивна ніч, свята ніч!
Ангел Божий з’явивсь,
І пастухам ніжно він проказав:
— О, не лякайтесь, Бог радість нам дав:
Людям Спаситель родивсь!»

«Небо і земля, небо і земля
Нині торжествують.
Ангели, люди, ангели, люди
Весело святкують.
Христос родився, Бог воплотився,
Ангели співають, Христа вітають,
Поклін складають, пастирі іграють,
Чудо повідають, чудо, чудо повідають».

 

Ангели співають?

У Євангелії від Луки записано, що ангели «Бога хвалили й казали». Вони раділи, тішилися, хвалили Господа й голосно вигукували: «Слава Богу на висоті! На землі мир! У людях добра воля!» Зверни увагу, що в євангельському тексті не сказано, що ангели співали.

 
Дехто каже, що ангели взагалі не можуть співати, тому що у Святому Письмі ніде про це не написано.
Ти можеш заперечити: «Як це ангели не співають?! Звичайно, співають! На багатьох картинках вони намальовані або з арфами, або з сурмами, або з нотними збірниками».

 

Насправді ми не знаємо напевно, чи співають ангели. Але ми точно знаємо, що спів — це Божий дарунок людям. Музикою та співом люди часто славлять і величають Його. Тієї різдвяної ночі ангели теж славили й хвалили Бога. Я думаю, що ангели співали.
А як думаєш ти?

 

 

 

Різдвяну історію прочитай в Біблії, Євангеліє від Луки, розділ 2, вірші 1–20. 

Додати новий коментар